Poznaj Payarto

Tworzymy zespół złożony z ludzi mło­dych i już nie tak bar­dzo młodych,

któ­rzy swoje zawo­dowe szlify zdo­by­wali w dużych insty­tu­cjach finansowych

i mię­dzy­na­ro­do­wych fir­mach doradczych. 

Łączymy ener­gię ambit­nych absolwentów

z wie­lo­let­nim doświad­cze­niem zało­ży­cieli firmy.

Świadczymy usługi doradcze i dostarczamy rozwiązania IT dla wszystkich uczestników ekosystemu płatności, niezależnie od tego, czy są częścią międzynarodowego banku, lokalnym procesorem transakcji, czy start–up’em, który przeciera innowacyjne szlaki i potrzebuje wsparcia. Interesują nas głównie płatności elektroniczne i związane z nimi nowe możliwości: technologiczne, biznesowe, prawne i organizacyjne. Profil naszych zainteresowań sytuuje nas w samym środku dynamicznie rozwijającej się branży płatności, z której usług codziennie korzysta każdy z nas.

Naszym celem jest aby Payarto stało się domyślnym adresem dla wszystkich Klientów działających w sektorze płatności elektronicznych. Aby to osiągnąć poszukujemy najzdolniejszych ludzi, dajemy im możliwości rozwoju, a naszym Klientom dostarczamy usługi na poziomie, który buduje trwałe relacje.

Wspieramy naszych Klientów w wyspecjalizowanych obszarach ich działalności: wydawnictwo kart płatniczych, akceptacja płatności elektronicznych, zarządzanie sprzedażą, kanały elektroniczne, raportowanie, bezpieczeństwo IT, utrzymanie i rozwój systemów tzw. front i back office’u.

Wsparcie może mieć charakter czysto doradczy, wtedy rezultatem projektu jest analiza. Może ono także polegać na zaprojektowaniu i wdrożeniu rozwiązania IT, wtedy rezultatem projektu musi być konkretna, działająca aplikacja.

.

Jak pracujemy?

Pracujemy w trybie projektowym, najczęściej w małych zespołach, razem z Klientem, co daje poczucie odpowiedzialności za efekty końcowe i przynosi satysfakcję. Dzie­limy zada­nia pomię­dzy człon­ków zespołu w taki spo­sób, żeby każdy miał istotny fragment do zro­bie­nia. Wiemy, czym jest konieczność dotrzymywania terminów, więc się wzajemnie wspieramy. Prywatnie każdy z nas jest inną osobowością, ale łączy nas wspólne podejście do jakości pracy.

 

Biznes nigdy nie zasypia!

24h na dobę, 365 dni w roku, tysiące bankomatów, jeszcze więcej POSów, setki tysięcy sklepów e-commerce, miliony kart płatniczych.

Akcja!

Realizujemy projekty na działających systemach. To, co robimy sprawia, że o dowolnej porze dnia, w każdym miejscu na świecie można dokonać płatności.

Size matters!

W związku z tym, że Payarto jest niewielką firmą – wszyscy jesteśmy w stałym kontakcie ze sobą.

Wyjątkowość!

Ten kawałek biznesu jest wyjątkowy, dlatego trafiają do nas nieprzypadkowi ludzie – kręci nas działanie, akcja i to, że mamy rzeczywisty wpływ na życie ludzi. Tak, to duża odpowiedzialność, ale to kręci nas jeszcze bardziej.

Wszechstronność!

Lubimy działać wszechstronnie, pracują z nami m.in. programiści elektroniki, aplikacji www, mobile, systemów serwerowych, analitycy, a chętnych zapraszamy w podróż do miejsc, gdzie bije serce biznesu transakcyjnego – do Londynu, Paryża, Frankfurtu albo Rijadu.

Czym dokładnie się zajmujemy?

 

Bierzemy udział w długookresowych projektach wdrożeniowych, kompleksowych programach zmian w IT naszych Klientów, trochę krótszych analizach strategicznych, audytach regulacyjnych, jak również budujemy od podstaw nasze własne rozwiązania, zazwyczaj szyte na miarę potrzeb Klientów.

To nasza podstawowa i ulubiona kompetencja, w ramach której pokrywamy całkiem szerokie spektrum usług:

 • przygotowanie biznes-planów i tzw. business cases,
 • przygotowanie studium wykonalności / analizy opłacalności nowego przedsięwzięcia, np. sieci akceptacji płatności,
 • analizy rynku płatności zbliżeniowych, mobilnych, zdalnych,
 • przygotowanie opisu modelu biznesowego,
 • doradztwo przy wycenach podmiotów sektora płatniczego,
 • nadzór nad projektami wdrożeniowymi, np. wdrożenia nowych kart płatniczych, uruchomienie nowego modelu płatności, współpraca z organizacjami płatniczymi, podwykonawcami, etc.,
 • wsparcie Klientów w przeprowadzaniu procesów certyfikacyjnych VISA i MasterCard (NIV/Base2, ADVT/TIP, CPV, ETED),
 • audyty systemów IT i przygotowanie klientów do certyfikacji t.j. PSD, PCIDSS, PTS, SRED, PA,
 • przygotowanie zapytań i ofert (zbieranie i specyfikacja wymagań, ocena odpowiedzi),
 • wsparcie w wyborze systemów kartowych (transakcyjnych, rozliczeniowych, raportowych, monitorujących, etc.),
 • definiowanie profili kartowych,
 • integracja systemów płatniczych z pozostałymi systemami Klienta,
 • utrzymanie systemów kartowych,
 • wsparcie w konfiguracji i parametryzacji systemów kartowych.

Mamy własny zespół analityczny i programistyczny. Pozwala nam to zaprojektować od podstaw, zbudować i wdrożyć system IT dopasowany do specyficznych potrzeb Klienta albo dostosować dla niego dostępne na rynku, gotowe rozwiązanie.

Rozwiązania na miarę

W ramach budowy systemów „na miarę” pokrywamy pełen cykl produkcyjny, obejmujący zbieranie wymagań, przygotowanie projektu funkcjonalnego i projektu technicznego; programowanie i testy jednostkowe, przygotowanie scenariuszy testowych; testy integracyjne, testy UAT; przygotowanie i przeprowadzenie migracji danych, wsparcie i serwis powdrożeniowy.

Rozwiązania gotowe

Współpracujemy z producentami sprawdzonego oprogramowania, przede wszystkim w obszarze płatności elektronicznych. Wymagania każdego Klienta są inne, pomagamy więc w dostosowaniu istniejących systemów.

Nasi klienci często decydują się na reorganizację swoich struktur IT.

Jest to podyktowane zmieniającymi się wymaganiami regulacyjnymi, zostaje narzucone przez nowe standardy grupowe lub wynika z potrzeby optymalizacji kosztów. Jesteśmy w stanie pomóc osobom zarządzającym IT skutecznie wprowadzać zmiany, zapewniając przy tym zgodność z najlepszymi praktykami branżowymi i wymaganiami prawnymi.

W ramach tej specjalizacji tworzymy wariantowe biznesplany, analizy wykonalności, wyceniamy przedsięwzięcia ze świata płatności, jak również przygotowujemy rekomendacje, których wdrożenie ma na celu poprawę wyników finansowych naszych klientów. W trakcie typowego projektu biznesowego analizujemy dane (klienta oraz rynkowe) i na ich podstawie opracowujemy wnioski. Doradztwo biznesowe wymaga od nas kontaktu z zespołem klienta na bieżąco oraz dogłębnego rozumienia jego modelu biznesowego. Projekty tego typu trwają zwykle krócej od projektów wdrożeniowych, cechują się dużą intensywnością prac i dają wiele okazji do zdobywania cennego doświadczenia.

Brzmi ciekawie? Zapraszamy Cię, dołącz do naszego zespołu!

KARIERA

Poznaj nas:

grzegorzGrzegorz Nowakowski

założyciel

Od 20 lat uczestniczy w budowie polskiego i europejskiego rynku płatności elektronicznych. Zaczynał od „ery dinozaurów” kiedy wdrażane były karty  z paskiem magnetycznym (do tej pory zresztą funkcjonujące np. w Stanach Zjednoczonych czy Rosji). Uczestniczył w procesie migracji do kart chipowych i zbliżeniowych. Prowadził jeden z pierwszych na świecie projektów umożliwiających płatności zdalne (tzw. Remote Payments). Od 2012 roku związany również z firmą Fastino, która przygotowuje pierwszy polski terminal mobilny (mPOS). Prywatnie ojciec dwójki super fajnych rozbójników: Michała i Mai. Miłośnik jazdy na nartach, samolotów oraz akwarystyki.

biserBiser Jorgow

założyciel i partner zarządzający

Absolwent SGH i Collegium Civitas. Blisko 20 lat aktywny w roli konsultanta i przedsiębiorcy. Od początku kariery związany głównie z sektorem finansowym w obszarze doradztwa IT, strategii i operacji. Brał udział w wielu projektach dla największych instytucji finansowych w Polsce i za granicą. Pracował przy wdrożeniach pierwszych systemów centralnych w bankach, połączeniach i przejęciach banków i firm z sektora finansów konsumenckich, programach optymalizacji kosztów, budowie banku od podstaw, reorganizacji sieci oddziałowej i wielu innych. Biznesowe doświadczenia zdobywał również w trakcie zakładania i zarządzania firmami produkcyjnymi (w tym również jako skuteczny „interim manager” od restrukturyzacji). Specjalista od trudnych zadań i motywowania ludzi.

Prywatnie tata dwójki dzieci, a w każdej wolnej chwili zapalony tenisista i rowerzysta.

Nasz zespół rozwija się bardzo dynamicznie. W tej chwili liczy 40 osób pracujących na stanowiskach kierowników projektów, konsultantów, analityków biznesowych, analityków systemowych, architektów IT i programistów. Sprawdź, czy Ty również do nas pasujesz.

Zapraszamy Cię do nas, do świata płatności elektronicznych!

 Kontakt